Останні статті
Шакірзанова Ж.Р., Ан...
Шакірзанова Ж.Р. Збі...
Шакірзанова Ж.Р., По...
Шакірзанова Ж.Р., По...
Шакірзанова Ж.Р., Бо...
Мы в социальных сетях:
О нас

Центр прогнозів (ЦП) ОДЕКУ було створено в січні 2019 року на основі двох структурних підрозділів кафедр метеорології та кліматології і гідрології суші: навчального бюро прогнозів погоди (НБП) та навчальної лабораторії гідрологічних прогнозів.

Навчальне Бюро Прогнозів погоди (НБП) було засновано при кафедрі синоптичної і динамічної метеорології в 1934-1935 рр. Початком нового етапу роботи НБП можна вважати 2000 рік, коли в НБП з"явилися ПЕОМ для отримання і аналізу інформації.

Чергування проводятьсядля синоптиків протягом 3-го та 4курсів. Так само в програму навчання введені зимова та літня навчальні практики.

З січня 2001 року в НБП створено автоматизоване місце синоптика (АКМ ЗШ). Завдяки цій системі НБП отримує великий обсяг фактичної і прогностичної інформації про стан атмосфери і підстильної поверхні. Дані спостережень використовуються не тільки під час чергувань, але і для виконання курсових і дипломних проектів, а також в науково-дослідній роботі кафедри.

Навчальна лабораторія гідрологічних прогнозів почала функціонувати ще з 1966 року в складі кафедри гідрологічних прогнозів і моделювання Одеського гідрометеорологічного інституту (зараз ОДЕКУ), а з 1995 року – кафедри гідрології суші.

Навчальна лабораторія гідрологічних прогнозів належить до професійно-освітнього циклу підготовки гідрологів, рівня підготовки «бакалавр».

Навчальна лабораторія гідрологічних прогнозів призначено для проведення чергувань студентами по дисципліні “ Гідрологічні прогнози ” при випуску оперативних щоденних короткострокових і довгострокових гідрологічних прогнозів водного та льодового режимів річок.

Навчальні чергування студентів здійснюються на основі гідрометеорологічних даних Українського гідрометцентру, що сформовані в автоматизованій програмі робочого місця інженера-гідролога (АРМГідро).

Комплекс АРМ-гідро дозволяє забезпечити безперервне отримання поточної гідрологічної інформації на мережі Державної Гідрометслужби, автоматизувати технологію обробки і представлення гідрологічних даних, швидко ознайомитися з гідрометеорологічною інформацією будь-якого регіону, прискорити випуск оперативного прогнозу гідрологічного явища, прослідити його подальший розвиток, і, насамперед, створювати сучасну базу вихідних гідрологічних даних про щоденні рівні води, витрати води, запаси води в сніговому покриві тощо.

На даний момент Центр прогнозів – це великий структурний підрозділ у складі гідрометеорологічного інституту. Основним завданням, якого є щоденний прийом оперативної синоптичної та гідрологічної інформації з програм АРМ-син та АРМ-гідро та формування архіву для забезпечення якісного і своєчасного проведення чергувань та навчальних практик викладачами кафедр на базі Центру прогнозів.

Фактична погода, прогноз погоди на добу по м. Одеса, та оперативні щоденні короткострокові і довгострокові гідрологічні прогнози водного та льодового режимів річок, складені студентами під час чергувань в ЦП, передаються на сайт ОДЕКУ і на офіційний сайт Центру прогнозів.

Оля Уманська Уманська Ольга Володимирівна - Директор Центру прогнозiв Одеського державного екологічного університету.
Заступник директора Центру прогнозів Будкіна Ірина Євгенівна

Будкіна Ірина Євгенівна - заступник директора Центру прогнозів 

Гурська Людмила Михайлівна Гурська Людмила Михайлівна - інженер II категорії 
Інженер II категорії Стоянова Ірина Єгорівна Стоянова Ірина Єгорівна - інженер II категорії 
Інженер Слободяник Катерина Леонідівна  Слободяник Катерина Леонідівна - інженер
 Інженер Перестороніна Світлана Юріївна  

Перестороніна Світлана Юріївна - інженер

 Технік І категорії Скорик Світлана Сергіївна  Скорик Світлана Сергіївна - технік І категорії 
Семенова Інна Георгіївна Семенова Інна Георгіївна - доктор географічних наук, професор кафедри метеорології і кліматології Одеського державного екологічного університету.
Гуровський Ілля Олегович Гуровський Ілля Олегович - випускник Одеського державного екологічного університету, кафедра агрометеорології та агрометеорологічних прогнозів
Усенко Алла Євгенівна Усенко Алла Євгенівна - випускниця Одеського державного екологічного університету, кафедра фізики атмосфери і кліматології.

 Наші партнери: 
1

Одеський державний екологічний університет

http://www.odeku.edu.ua

Гидрометцентр

Український Гідрометеорологічний центр

http://meteo.gov.ua

УкрГМИ
 

Український гідрометеорологічний інститут УкрГМІ

http://uhmi.org.ua